KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13464200
nr 1346 4200
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Blandteknik, "Utanför Helmers stuga" Vannborga Öland, 1959. Signerad. Motivet: 31x39 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
måndag 7 september 2020
kl 18:22:23
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason